• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Dnes opäť zasadal krízový štáb, štát prijíma ďalšie preventívne opatrenia

V krízovom štábe zasadli desiatky ľudí, vrátane Igora Matoviča. Pre všetky ústredné orgány štátnej správy, miestnej samosprávy a verejnej správy platí na 14 dní zákaz organizovania akýchkoľvek verejných športových či kultúrnych podujatí.

Okrem zákazu všetkých verejných podujatí, vrátane omší v kostoloch,  od zajtra začnú preventívne kontroly na všetkých hraničných priechodoch na Slovensku.
Od utorka budú slovenskí občania vracajúci sa z Talianska, Číny, Južnej Kórey a Iránu povinní podstúpiť 14-dňovú karanténu. Tá sa bude vzťahovať aj na rodinných príslušníkov, ktorí s nimi žijú v jednej domácnosti.

Všeobecní lekári budú môcť pre nový koronavírus vypísať tzv. pohybovú práceneschopnosť, potvrdenia bude ošetrujúci lekár priamo zasielať do Sociálnej poisťovne, aby sa obmedzil pohyb ľudí. Zabezpečiť bude treba bezplatné rúška pre návštevníkov ambulancií lekárov, aby ich mali pacienti už v čakárni.

Počet pacientov nakazených novým koronavírusom na Slovensku dnes stúpol na sedem. Počas zasadnutia krízového štábu pribudli dva nové potvrdené prípady v Martine a Košiciach.

Členovia krízového štábu a odborníci opätovne vyzvali ľudí, aby neprepadali panike a správali sa zodpovedne. Podľa hlavného hygienika zatiaľ v našej krajine nemáme epidémiu. Všetky prípady potvrdené v našej krajine sú importované.

Zdroj: Ministerstvo vnútra, Úrad vlády