• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Igor Matovič získal poverenie na zostavenie vlády

Rokovania o zostavení novej vlády sa rozbehli naostro. Prezidentka Zuzana Čaputová poverila víťaza volieb Igora Matoviča zostavením vlády. Predchádzajúce rozhovory s ním a jeho možnými koaličnými partnermi ju presvedčili, že môže vzniknúť vládna koalícia pod vedením Igora Matoviča.

Po prijatí v prezidentskom paláci poverila prezidentka víťaza volieb zostavením vlády dnes dopoludnia.

„Dnes som Igora Matoviča poverila zostavením vlády Slovenskej republiky. Jeho hnutie je víťazom parlamentných volieb a zároveň traja predstavitelia politických strán, s ktorými som sa včera stretla, deklarovali jednoznačnú vôľu podieľať sa na rokovaniach smerujúcich k tvorbe novej vlády, ktorá môže mať väčšinovú podporu v parlamente.

Vznikajúca koalícia získala v týchto voľbách veľkú dôveru zo strany občanov a tomu zodpovedajúcu zodpovednosť. Plne verím, že si všetci predstavitelia týchto strán uvedomujú tiahu svojej zodpovednosti, pretože Slovensko potrebuje v krátkom čase silnú, legitímnu a novú vládu,“ povedala prezidentka Zuzana Čaputová.

Igor Matovič po prevzatí poverenia a krátkom brífingu neváhal a ešte dnes avizoval rokovania s predsedami SaS Richardom Sulíkom a Sme rodina Borisom Kollárom. Šéf strany Za ľudí Andrej Kiska je dnes doma v Poprade, s ním plánuje Igor Matovič rokovať zajtra.

Ján Schneider

Zdroj: FB prezidentky Zuzana Čaputovej