• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Prezidentka Zuzana Čaputová poverí Igora Matoviča zostavením vlády

Po včerajšom rokovaní s Igorom Matovičom a dnešných stretnutiach s lídrami strán Za ľudí, SaS a Sme rodina prezidentka zrejme už zajtra poverí víťaza volieb zostavením vlády.

Po rozhovore s víťazom volieb sa prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila takto:

„Na prvé povolebné rokovanie do Prezidentského paláca som pozvala Igora Matoviča. Lídrovi víťazného hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti som aj osobne zagratulovala k skvelému výsledku vo voľbách. S veľkou dôverou, ktorú dostal, prichádza aj veľká zodpovednosť. Som rada, že Igor Matovič si túto zodpovednosť plne uvedomuje.

Hovorili sme o zostavovaní novej vlády a o jeho rokovaniach s lídrami strán, ktoré pravdepodobne budú tvoriť vládnu koalíciu.“

Dnes sa prezidentka postupne stretla s Andrejom Kiskom, Richardom Sulíkom a Borisom Kollárom.

„Dnes som rokovala s predstaviteľmi strán, ktoré dostali ponuku od Igora Matoviča, aby sa stali súčasťou budúcej vládnej koalície. Boris Kollár, Richard Sulík aj Andrej Kiska mi tlmočili svoju pripravenosť ďalej rokovať spolu s predsedom hnutia OĽaNO o vytvorení novej vlády. Na základe výsledkov dnešných rozhovorov môžem oznámiť, že sa zajtra znovu stretnem s Igorom Matovičom a poverím ho zostavením vlády,“ povedala prezidentka Zuzana Čaputová.

 

Ján Schneider

Zdroj: FB prezidentky Zuzany Čaputovej