• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Účasť sa javí vysoká, aj prezidentka musela čakať pred volebnou miestnosťou

Dnešné parlamentné voľby, ktoré sú z viacerých dôvodov považované za prelomové, budú mať zrejme vyššiu účasť, ako je na Slovensku zvykom. Prezidentka Zuzana Čaputová čakala dopoludnia v Pezinku pred volebnou miestnosťou medzi viacerými Pezinčanmi v rade.

Prezidentka bude rada, keď sa dnešných volieb zúčastní čo najviac ľudí a ovplyvní tak budúcnosť našej krajiny. Podľa prezidentky treba voliť kandidátov, ktorí sa čo najviac približujú hodnotám a názorom, ktoré ľudia vnímajú ako dôležité.

„Prvýkrát som pri voľbách čakala v rade. Neviem, či to bolo hodinou, ktorú som si vybrala, alebo vysokou volebnou účasťou, ale viac by ma potešilo to druhé.

Každé voľby sú veľkou príležitosťou. Je to nesmierne dôležitý krok osobne prispieť k tomu, ako sa Slovensko bude ďalej vyvíjať. Je zaujímavé a možno príznačné, že práve dnes si pripomíname 100. výročie prijatia prvej demokratickej ústavy na našom území, ktorá zaručovala všeobecné volebné právo vrátane volebného práva žien. Budem veľmi rada, ak si dnes čo najviac občanov uplatní svoje volebné právo,“ povedala Zuzana Čaputová.

 

Ján Schneider

Zdroj: FB prezidentky Zuzany Čaputovej