• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Prezidentka Zuzana Čaputová začala pravidelné Rozhovory z Prezidentského paláca

Ide o zaujímavý a vítaný pokus o oživenie tradície prezidentských rozhovorov, či Hovorov, ktorú založili prvý československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk s Karlom Čapkom. Tradíciu po Novembri 89 obnovil prezident Václav Havel. Naša pani prezidentka zašla ďalej a nehovorí k národu z paláca sama.

„Prezidentský palác sa otvára dialógu o aktuálnych témach. Myslím si, že by nemal byť len miestom, kde sa prijímajú rozhodnutia, ale chcem, aby bol aj miestom, kde sa hľadajú odpovede v spoločných rozhovoroch. V prvej zo série diskusií sme ich hľadali spolu s Jakubom Joštom, Filipom Struhárikom, Dušanom Ondrušekom, Andrejom Bánom, študentami Gymnázia Ladislava Sáru a Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty UK. Rozprávali sme sa o predvolebnej atmosfére na Slovensku. Budem rada, ak si pozriete záznam Rozhovorov z Prezidentského paláca,“ uviedla prezidentka Zuzana Čaputová.

Témami prvej debaty boli predvolebná atmosféra a význam dôvery pre spoločnosť. Diskusie by mali byť pravidelné, záznamy budú zverejňované na prezidentkiných sociálnych sieťach. V Rozhovoroch z Prezidentského paláca by mali spolu s prezidentkou odborníci, ale aj aktivisti hovoriť o rôznych témach. Zapájať sa bude môcť aj publikum, v ktorom budú vždy ľudia, ktorých sa téma bezprostredne týka.

Záznam prvej časti Rozhovorov z Prezidentského paláca si môžete pozrieť tu:

https://www.facebook.com/zcaputova/videos/262742978048787/

Ján Schneider

Zdroj: FB prezidentky Zuzany Čaputovej