• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Podujatie Za Jána a Martinu, za slušnú krajinu bude v Martine už dnes!

Na celom Slovensku sú pripravené spomienkové podujatia k 2. výročiu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Až v 60-ich mestách sa udejú podujatia Za Jána a Martinu, za slušnú krajinu zajtra. V Martine je ale spomienka pripravená už na dnes, štvrtok 20. februára podvečer na Divadelnom námestí.

Martinskí organizátori ako jediní na Slovensku presunuli termín spomienkového  zhromaždenia na dnes z logistických a bezpečnostných dôvodov. Nechcú totiž, aby pokojný priebeh pietnej spomienky v pôvodne plánovaný termín v piatok narúšali iné, už skôr ohlásené podujatia.

Zhromaždenie Za Jána a Martinu, za slušnú krajinu začne dnes o 18:00 na martinskom Divadelnom námestí. Pred Slovenským komorným divadlom, v blízkosti pamätníka Jána a Martiny sa zhromaždeným prihovoria viacerí rečníci. Spoluorganizátorka všetkých martinských spomienok na Jána a Martinu Katarína Chovanová, zástupkyňa učiteľskej obce Marta Somorová, študenti, ktorí prednedávnom v Martine zorganizovali medzinárodnú študentskú konferenciu Model United Nations. Na podujatí bude prečítaný aj aktuálny list rodiny Kuciakovcov. Herec a muzikant Milo Kráľ s bratom Badym pripravili hudobné vystúpenie. Podujatie hudobne podporia aj Tomáš Gulán a študentky Soňa Kmeťová a Anna Hroboňová piesňou Johna Lennona a skladbou Antonína Dvořáka Hospodin je můj pastýř. Na záver podujatia, po modlitbe a požehnaní organizátori a účastníci zapália sviečky pri pamätníku Jána a Martiny.

JS