• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

„Tvoja voľba je tvoj hlas“ počuť po celom Slovensku

Nezávislá apolitická iniciatíva Opre Roma – Rómovia za lepšie Slovensko a Európu pokračuje v kampani „Tvoja voľba je tvoj hlas“. Jej cieľom je mobilizovať Rómov a Rómky na Slovensku, aby sa 29. februára zúčastnili parlamentných volieb.

Kampaň beží priamo v marginalizovaných rómskych komunitách, osadách a ghetách prostredníctvom dobrovoľníkov. Tí sa rozprávajú s Rómami a Rómkami priamo tam, kde žijú a vysvetľujú im, prečo je dôležité ísť voliť. Dobrovoľníci v regiónoch nenabádajú svojich rómskych bratov a sestry, koho majú voliť. Snažia sa im vysvetliť, aké je pre ich budúcnosť dôležité, aby nezahodili svoj hlas a zúčastnili sa volieb. Kampaň beží aj v médiách a na sociálnych sieťach.

„Bratia a sestry, 29. februára Slovensko volí. Teraz máme aj my, Rómovia šancu na to, aby sme dokázali, že nám nie je ľahostajný život nášho krásneho Slovenska. Musíme dokázať, že patríme sem. Potrebujeme mať na Slovensku lepší život, lepšie podmienky, lepšie vzdelávanie. Môžeme to dokázať len tak, keď 29. februára pôjdeme a volíme demokratické strany. Musíme spoločne poraziť na Slovensku fašizmus. Musíme spoločne dokázať, že chceme mier a pokoj na Slovensku. 29. februára vás preto vyzývam, aby ste išli voliť. Iniciatíva Opre Roma vám nehovorí, koho máte voliť, len, aby ste sa zúčastnili volieb. Využite svoje právo voliť. Voľte, bratia a sestry, aby sme spoločne zmenili na Slovensku život každého jedného občana. Opre Roma!“ apeloval riaditeľ iniciatívy Opre Roma – Rómovia za lepšie Slovensko a Európu Csaba Horváth.

Mobilizačná kampaň „Tvoja voľba je tvoj hlas“ bude pokračovať v regiónoch, médiách a na sociálnych sieťach až do volieb.

Ján Schneider

Kamera: Ján Schneider, Ján Strkáč, Koloman Lovas