• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Václav Marhoul: Pomaľované vtáča je natoľko silný film, že nemá šancu dostať Oscara

Dnes v noci sa dozvieme, kto a za čo dostane Oscary. Napriek mnohým – aj oprávneným – kritickým názorom sú ceny Americkej akadémie stále tie najprestížnejšie a už len nominácia je úspech. Slovenská a česká kinematografia nemá tento rok v oscarovú noc žiadne želiezko v ohni. Koncom minulého roka však intenzívne a takmer úspešne bojoval na svetových festivaloch ale aj v zahraničných distribúciách o pozornosť divákov a kritikov a aj o oscarovú nomináciu nový film Václava Marhoula Pomaľované vtáča. Napriek tomu, že majster Marhoul si bol vedomý, že jeho film je natoľko silný, že Oscara nedostane. 

O filmovom diele Pomaľované vtáča sme sa porozprávali v Prahe v jeseni, kedy Václav Marhoul ešte netušil, že sa jeho film dostane do užšieho nominačného výberu na Oscara v kategórii najlepší zahraničný film.

Pozrite si videozáznam nášho rozhovoru s Václavom Marhoulom, scenáristom, producentom a režisérom filmového diela Pomaľované vtáča.  

 

Redakcia Rómskej tlačovej agentúry Romata srdečne ďakuje Václavovi Marhoulovi za láskavý súhlas použiť v rozhovore zábery z filmu a fotografie z natáčania.