• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Príprava volebnej mobilizácie Rómov vrcholí

Splnomocnenec vlády pre Rómske komunity Ábel Ravasz prijal šéfa iniciatívy Opre Roma – Rómovia za lepšie Slovensko a Európu Csabu Horvátha. Témou pracovného rokovania bola aj aktuálne pripravovaná kampaň Tvoja voľba je tvoj hlas, ktorá bude mobilizovať slovenských Rómov, aby išli voliť.

To, že rómsky hlas na Slovensku silnie, už v ostatných dňoch zaznamenali nielen extrémisti. Reálny fakt je aj ten, že Rómovia nemajú problém sa zmobilizovať. Apolitická iniciatíva Opre Roma - Rómovia za lepšie Slovensko a Európu intenzívne a neúnavne pracuje na tom, aby bol hlas Rómov žijúcich na Slovensku vypočutý. V osadách a segregovaných rómskych komunitách sa rómski dobrovoľníci pýtali, čo ich bratov a sestry najviac trápi. Z analýzy odpovedí vyplynú konkrétne požiadavky. Tie budú formulované v novom manifeste Rómov žijúcich na Slovensku.

Aj preto najvyšší štátny úradník, ktorý má v náplni práce venovať sa Rómom v našej krajine, rokoval so šéfom aktivistov, ktorí sa usilujú Rómov aktivizovať.

„Potrebujeme zapracovať na tom, aby si čoraz viac Rómov uvedomilo, že ak chcú mať lepšie zastúpenie, musia hlasovať vo voľbách – v komunálnych, ale aj parlamentných. Dúfam, že iniciatíva Opre Roma dokáže pozitívne ovplyvniť volebnú mobilizáciu týchto komunít," vyjadril sa pre Rómsku tlačovú agentúru Romata Ábel Ravasz.

„So splnomocnencom Ravaszom sme prerokovali aj náš aktuálne pripravovaný projekt Tvoja voľba je Tvoj hlas. Sme poctení, že sa náš splnomocnenec zaujíma o naše aktivity. Stretnutia budú pokračovať, aby aj ďalšie osobnosti pochopili, na čom pracujeme,“ vysvetlil Csaba Horváth, riaditeľ hnutia Opre Roma - Rómovia za lepšie Slovensko a Európu.

Mobilizačná kampaň „Tvoja voľba je tvoj hlas“ má jediný, ale zásadný cieľ: mobilizovať Rómov žijúcich na Slovensku, aby prišli k volebným urnám. Pretože každý hlas je dôležitý a každý neodovzdaný hlas je premárnený.

Hnutie Opre Roma – Rómovia za lepšie Slovensko a Európu je nezávislá, apolitická iniciatíva. Jej víziou je pracovať na tom, aby stále hlasnejší hlas Rómov bol aj na Slovensku vypočutý.  

Ján Schneider

Foto: Opre Roma – Rómovia za lepšie Slovensko a Európu