• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Maratón autorského čítania a krst knihy O mulo! Už dnes!

Zaujíma vás, aké strašidelné príbehy sa medzi Rómami rozprávajú? Chcete sa krásne báť? Už dnes, v deň magickej Lucie, keď vyčíňali záhrobné sily, máte možnosť byť osobne na stretnutí s rómskou literatúrou a slávnostnom predstavení novej rómskej knihy O mulo! Povídky o duchách zemřelých.

Pri príležitosti predstavenia zbierky poviedok dvadsaťjeden autorov nazvanej O mulo! Povídky o duchách zemřelých sa dnes, v magický piatok 13. decembra od 17:30 v sále kampusu Hybenská koná maratón autorského čítania.

Návštevníkov podujatia nečaká len stretnutie s autormi duchárskych poviedok. Od 19:00 sa začne slávnostný krst knihy, ktorého sa ujme Herečka Bára Hrzánová, ktorá vydavateľstvo Kher podporuje od samotného vzniku. Počas večera prečíta jednu z poviedok, na ktorej motívy bude ilustrátor Martin Zach vytvárať kresby a tie súčasne prenášať na premietacie plátno. O hudobný sprievod sa postará nadaný klavirista Robert Ferenc. Večerom bude sprevádzať editorka knihy Karolína Ryvolová.

Unikátny projekt vydavateľstva Kher sa postupne rodil celý rok. Krásna zbierka duchárskych hororiek v češtine, rómčine a slovenčine vznikla aj vďaka podpore prajných ľudí cez HitHit.

Dnešné podujatie sa koná aj vďaka podpore Ministerstva kultúry ČR a Magistrátu hlavného mesta Prahy. Vydanie knihy je čiastočne financované Úradom vlády ČR v rámci programu Európskej charty na podporu regionálnych a menšinových jazykov.

Zdroj: Kher.cz

Rómska tlačová agentúra Romata je partnerom vydavateľstva Kher.