Projekt chcú zaviesť aj v iných častiach východného Slovenska.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Rómov budú sledovať kamery

Projekt chcú zaviesť aj v iných častiach východného Slovenska.

Krompachy – Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) sa stretla s primátorkou mesta Krompachy Ivetou Rušinovou, aby vyriešili problém s miestnymi občanmi. Chcú vytvoriť pilotný projekt operačného strediska, ktorý bude monitorovať miesta s najväčším výskytom trestnej činnosti.

Denisa Saková uviedla: „ Navštívili sme časti mesta, kde býva rómska komunita. Boli sme na Hornádskej a Družstevnej ulici a ešte je tam tretia časť Stará Maša, kde bývajú neprispôsobiví občania. S pani primátorkou je dohoda, že v najbližších mesiacoch v priestoroch budovy, ktorá patrí mestu, vytvoríme operačné stredisko, kde budeme sledovať záznam z kamier. V najbližšom období zvýšime počet kamier o ďalších 19 tak, aby ich bolo celkovo 51. Na základe toho budú môcť príslušníci polície a hliadok okamžite zasahovať na miestach, kde dochádza najčastejšie k trestnej činnosti."

V meste plánujú posilniť hliadky štátnej polície ale taktiež aj hliadky občianskych pracovníkov. „Takýto pilotný projekt, ktorý spravíme v Krompachoch, kde ešte stiahneme možno aj prenos obrazu z iných obcí, kde žijú neprispôsobivý občania ako napríklad Spišské Vlachy, by sme chceli dať ako pilot," dodala ministerka vnútra.

Kamerami by chceli dohliadať na Rómov aj v iných častiach východného Slovenska.

 

 

 

Zdroj: TASR