• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Rómska tlačová agentúra Romata je otvorená spolupráci

Po tom, čo sme od 1. septembra tohto roka prevzali Rómsku tlačovú agentúru od pôvodného prevádzkovateľa, pracujeme na viacerých zmenách. Kľúčovým je, okrem iného, aj nadväzovanie partnerskej spolupráce.

Na tohtotýždňovom rokovaní s Ábelom Ravaszom sme doladili posledné detaily a môžeme s radosťou konštatovať, že sme sa dohodli na partnerskej spolupráci s Úradom splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity.

„Považujem za veľmi dôležité, aby sme mali presné informácie o tom, čo sa deje v tejto krajine ohľadom rómskych komunít, lebo tých falošných správ a provokácií je v priestore strašne veľa. Čiže je naozaj dôležité, aby sa tie ozajstné správy dostali k čitateľom. Či už k samotným Rómom, alebo k ľuďom, ktorí majú záujem o túto tému. Aj preto si myslím, že je dobre, že Romata je čím ďalej, tým aktívnejšia. A my, ak v tom vieme byť partneri, tak sa teším,“ povedal po rokovaní splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz.  

Tešíme sa aj my a nebránime sa akejkoľvek ďalšej, zmysluplnej spolupráci. V najbližšej možnej dobe sa na našom portáli, ktorý by mal mať aj nový vizuál, objaví sekcia Partneri, ktorú budeme postupne zapĺňať. A s radosťou aj napĺňať to, čo v rámci partnerských spoluprác dohodneme.

Redakcia Rómskej tlačovej agentúry Romata