• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

V Martine oslavovali svoj sviatok aj rómske deti

 

MARTIN – V centre Turca sa konali rôzne podujatia pre deti od piatka až do nedele.  Evanjelická Spojená škola, Klub rodičov, cirkevný zbor a biblická škola v spolupráci s projektom Black and White usporiadali v  areáli  Evanjelickej spojenej školy už 9. Ročník Medzinárodného dňa detí.

V areáli Evanjelickej spojenej školy mali deti pripravené rôzne atrakcie,  skákací hrad , mini futbalové ihrisko, horolezecky strom,  zorbing. Deťom aj dospelým prišli predstaviť svoju prácu ľudia z Kynologického záchranného zboru  zo Sučian.  Predviedli   prácu so psíkmi a aj vyhľadávanie ľudí v ťažkom teréne. Mestská polícia Martin svojimi preventívnymi súťažami ukazovala, ako je nebezpečné používať alkohol, aká je zlá koordinácia tela , čo si mohli ľudia aj vyskúšať. Mestskí policajti  hovorili aj o rizikách požívania zakázaných látok a predvádzali  aj donucovacie prostriedky,  ktoré slúžia na udržanie verejného poriadku. Na podujatí si deti mohli  vyskúšať aj jazdu na koňoch. Pre všetkých zúčastnených bolo pripravené  občerstvenie, pitný režim, pre deti aj darčeky.

Počas celého podujatia robila dobrú  náladu  skupina A-Sharp z Evanjelickej spojenej školy v Martine pod vedením Tomáša Gulána.

Účasť celého podujatia bola hojná, deti sa dosýta vyšantili  a organizátori sa tešia na ďalší ročník.

Ján Strkáč