• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Bezdomovci v Martine volia na mestskom úrade

Voľba na radnici je už tradičným miestom pre všetkých obyvateľov Martina, ktorí nemajú svoju vlastnú adresu.

MARTIN - Všetci obyvatelia mesta s trvalým pobytom: „Martin“ majú svoje volebné miestnosti priamo na radnici.

V budove martinského mestského úradu je vo volebných okrskoch 13. a 14. zapísaných  1144 voličov. Nejde ale len o bezdomovcov. Volebné miestnosti na radnici sú už tradičným miestom volieb pre všetkých obyvateľov Martina, ktorí nemajú svoju vlastnú adresu a v občiankach majú ako trvalý pobyt uvedené Martin. Ide napríklad aj o cezpoľných, ktorých práca alebo život zaviali do metropoly Turca, doma zrušili trvalý pobyt a v Martine ešte vo svojom aktuálnom bydlisku nemajú pobyt prihlásený.

Podľa slov predsedníčky okrskovej komisie č. 14. Janky Ladňákovej je volebná účasť v tomto špeciálnom okrsku tradične pomerne nízka a zrejme bude podobná aj v dnešných eurovoľbách. „Tak zatiaľ, nakoľko je pekné počasie, je to trošku slabšie, ale ja verím, že sa ľudia k nám ešte dostavia. A môžem povedať aj to, že rómski spoluobčania sú akýsi uvedomelejší v tomto smere, lebo ich je viac, ako nás. Verím tomu, že všetci spoluobčania sa ešte uvedomia a prídu voliť, pretože volebných lístkov máme dosť a kľudne môžu prísť hlasovať,“ povedala  Ladňáková.

V Turci je pripravených pre voličov 139 volebných okrskov, 107 z nich je v okrese Martin a 32 v okrese Turčianske Teplice. V zoznamoch voličov je v Turci zapísaných okolo 93 700 voličov.

Ján Schneider