Cez internet ponúkal poškodený tovar.

 

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Polícia obvinila 41-ročného muža z podvodu

Cez internet ponúkal poškodený tovar.

FIĽAKOVO – Vyšetrovateľ v Lučenci obvinil z pokračujúceho zločinu podvodu 41-ročného muža z Fiľakova. O prípade informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová. „Obvinený od júna 2017 do marca 2018 pod zámienkou získania peňazí prostredníctvom internetového portálu ponúkal na predaj mobilné telefóny a tablet, ktoré mal kupujúcim odosielať prostredníctvom pošty, ako zásielky na dobierku,“ priblížila hovorkyňa.

Namiesto dohodnutých vecí však muž podľa nej zaslal kupujúcim poškodený a nekompletný tovar, napríklad polámaný tablet, mobil, ktorý mal rozbitý displej, nemal baterku, alebo sa nedal zapnúť. Prípadne si v balíku našli mikroténové vrecká, špongie, papiere a podobne. „Na urgencie kupujúcich o dodanie objednaného tovaru neodpovedal, tovar im nedodal a ani peniaze nevrátil. Na inzerát reagovali ľudia z rôznych častí Slovenska (Trebišov, Spišská Nová Ves, Ružomberok, Rožňava, Levoča a Šahy). Šiestim poškodených osobám takýmto konaním spôsobil celkovú škodu 519 eur,“ konkretizovala Faltániová.

Prípad je v štádiu vyšetrovania a nie je vylúčené, že poškodených je viac. Obvinený bol v minulosti už viackrát súdne trestaný za rôznu trestnú činnosť a za takéto závažné konanie môže byť potrestaný na 3 až 10 rokov za mrežami.

Zdroj: PZ SR