Nemecký investor chce v meste vytvoriť vyše 100 pracovných miest.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Vo Svidníku pribudnú nové pracovné miesta

Nemecký investor chce v meste vytvoriť vyše 100 pracovných miest.

SVIDNÍK – Šancu zamestnať sa podľa primátorky mesta Marcely Ivančovej majú šičky, ktoré prídu o prácu vo svidníckej odevnej spoločnosti I.C.A., kde má o prácu prísť 103 ľudí. "Od budúcich zamestnancov nevyžaduje nejaké špeciálne vzdelanie, potrebujú prax v šití," uviedla Ivančová.

Šičky, ktoré majú byť prepustené z odevnej spoločnosti, by podľa jej slov skončili na úrade práce. "Tým pádom im hneď ponúkame možnosť zamestnať sa. Verím, že to vyjde a že všetkým budeme vedieť ponúknuť nové pracovné miesta," povedala primátorka.

Nemecký investor nemal žiadne zásadne požiadavky na mesto. "Ponúkali sme naše mestské budovy na prenájom. Zatiaľ si majiteľ firmy nevybral žiadnu. Stále rokujeme. Plánuje ísť do prenájmu komerčných priestorov súkromného podnikateľa. Veríme, že to vyjde, podpíšu zmluvu a dohodnú sa," vysvetlila Ivančová.

Svidnícka odevná spoločnosť I.C.A., s. r. o., v polovici februára ohlásila, že prepustí 103 zamestnancov. Dôvodom je presun časti výroby do Srbska. V odevnej fabrike s talianskou majetkovou účasťou tak ostane pracovať 34 ľudí. Podľa konateľa spoločnosti Stefana Vanzana je to hlavne z dôvodu každoročného zvyšovania nákladov, ktoré ich tržby nie sú schopné vykryť.

Zdroj: TASR