Ako zatiaľ vyzerajú prvé percentá?

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Prvé priebežné výsledky druhého kola voľby prezidenta SR sú známe

Ako zatiaľ vyzerajú prvé percentá?

BRATISLAVA – Podľa exkluzívneho prieskumu agentúry Focus, ktorý pripravila pre televíziu Markíza, predpokladané výsledky ukazovali 55,20% pre kandidátku Zuzanu Čaputovú a 44,80% pre Maroša Šefčoviča.

Podľa ďalších prieskumov agentúry, ktorá priebežne „rozmenila na drobné“ hlasovanie voličov, ktorí sú voličmi jednotlivých parlamentných strán, Šefčovič si získal podporu najmä strán tvoriacich koalíciu a podpora pre Čaputovú sa rozdelila najmä z opozičných strán. Dá sa tiež povedať, že tradičných a konzervatívnejších voličov vypadnutých kandidátov v prvom kole, ako Štefana Harabina, Františka Mikloška či Mariána Kotlebu, získal na svoju stranu hlavne Maroš Šefčovič. 

Zuzanu Čaputovú prišiel do centrály podporiť aj Robert Mistrík, ktorý sa vzdal kampane v jej prospech, spevák a politik Michael Kocáb či herci Slovenského národného divadla (SND) Zuzana Fialová a Richard Stanke. Očakáva sa aj návšteva súčasnej hlavy štátu Andreja Kisku, ktorý prisľúbil účasť práve v stanovišti kandidátky. Maroša Šefčoviča v jeho centrále prišiel povzbudiť odchádzajúci minister financií Peter Kažimír, ktorý mieri na post guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS), šéf Odborového zväzu KOVO Emil Machyna, štátny tajomník ministra práce Branislav Ondruš, či niekdajší prezident SR Ivan Gašparovič. 

Po priebežnc výsledkoch vo svojom 

Podľa prvých výsledkov, ktoré postupne prichádzajú zo Štatistického úradu, Zuzana Čaputová má zatiaľ 57,57 % a Maroš Šefčovič získal nateraz 42,42 %. Prvé okrsky zasielajú svoje výsledky a tie budú narastať. Ukáže sa tak, na koľko presne sa dokázala agentúra Focus priblížiť reálnemu výsledku.