Priebeh volieb je zatiaľ aj tu pokojný.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

VIDEO: Účasť martinských Rómov vo voľbách je tradične nízka

Priebeh volieb je zatiaľ aj tu pokojný. 

MARTIN – Obyvatelia ulice Bambusky, ktorí sú najmä rómskeho pôvodu, volia v každých voľbách v okrsku na základnej škole Nade Hejnej v Jahodníkoch. Účasť martinských Rómov v akýchkoľvek voľbách je však tradične nízka. Vo volebnom okrsku 11. v základnej škole Nade Hejnej v mestskej časti Jahodníky je registrovaných celkovo 1075 voličov. Z toho počet rómskych voličov z Bambusiek, ale aj ulice Na Kameni je okolo 300. Celková volebná účasť v tomto okrsku je priemerná.

Účasť Rómskych voličov je ale mimoriadne nízka. V prvom kole prezidentských volieb bolo voliť 5 obyvateľov Bambusiek a v druhom kole sa neočakáva vyššia účasť. Podľa predsedníčky martinskej okresnej volebnej komisie Jany Drengubiakovej je priebeh volieb v okrese Martin pokojný. „Prvé kolo prebiehalo veľmi dobre, neudiali sa nijaké problémy, všetko sa dialo tak, ako malo a nebol nám hlásený žiadny konflikt. Druhé kolo je zatiaľ tiež pokojné, telefón zatiaľ nezvoní. V druhom kole sú len dvaja kandidáti a predpokladám, že by malo byť menej sťažností, prípadne problémov,“ povedala Drengubiaková.

V Turci je celkom 139 volebných okrskov, 107 z nich je v okrese Martin a 32 v okrese Turčianske Teplice. V zoznamoch voličov je v Turci zapísaných okolo 93 700 voličov. V prvom kole prezidentských volieb v Turci prišlo hlasovať viac než 54 % voličov.

-js-