Kontrolóri v ňom objavili baktériu E.coli.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Známy hypermarket sťahuje nebezpečné mäso z Poľska

Kontrolóri v ňom objavili baktériu E.coli.

BRATISLAVA – Kontrolóri objavili v poľskom tatárskom bifteku nebezpečnú baktériu Escheria coli, známu aj pod skratkou E.coli. Biftek sa mal predávať v obchodnom reťazci Lidl. Išlo o cielenú kontrolu zameranú práve na poľskú hovädzinu, ktorá v januári spustila celoeurópsky škandál. Informáciu priniesol portál 1.pluska.sk

Danú vzorku odobrali inšpektori v Nemšovej vo Veľkosklade potravín na Púchovskej ceste. Upozorňujú konkrétne na „Tatársky biftek - mäsový prípravok, vákuovo balený, á 200g“, výrobná dávka: 00949519 s dátumom spotreby 3.4. 2019.“ Výrobcom mäsového výrobku je Zakład Przemyslu Miesnego Biernacki z Poľska. Vo vzorke výrobku bol mikrobiologickým vyšetrením v ŠVPÚ Dolný Kubín-VPÚ Dolný Kubín zistená prítomnosť Escheria coli O111, u ktorého bol zistený gén zodpovedný za produkciu toxínu VT1 a gén kodujúci virulenčný faktor intimín,“ informovala na svojej webovej stránke Štátna veterinárna a potravinová správa.

Mäso bolo určené na konzumáciu v surovom stave. „Z dôvodu možného výskytu baktérie E.coli sme zo všetkých našich predajní stiahli výrobok Biernacki“ Tatársky biftek 200 g,“ reagoval podľa portálu hovorca Lidla Tomáš Bezák.

Podľa jeho slov zákazníkov informovali o možnosti vrátiť výrobok, pričom im budú vrátené peniaze aj bez nutnosti predloženia pokladničného bloku.

Zdroj: 1.pluska.sk