Po prvýkrát pred Prezidentským palácom vztýčili vlajku Severoatlantickej aliancie.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Andrej Kiska: Aj vďaka NATO je Slovensko bezpečnou krajinou

Po prvýkrát pred Prezidentským palácom vztýčili vlajku Severoatlantickej aliancie.

BRATISLAVA – Po prvý raz pred Prezidentským palácom vztýčili vlajku Severoatlantickej aliancie (NATO). Vlajku vztýčili v rámci 15. výročia vstupu Slovenska do NATO. Popri vlajkách Slovenskej republiky a Európskej únie bude pred palácom vztýčená 24 hodín. „Pred 15 rokmi sa naša krajina pripojila k Severoatlantickej aliancii. Bolo to naše suverénne a dobrovoľné rozhodnutie. Aj vďaka nemu je dnes Slovensko prosperujúca a bezpečná krajina,“ uviedol prezident Andrej Kiska pri tejto príležitosti.

Základnou úlohou štátu a politikov je zaistiť bezpečnosť pre našich občanov, pričom dnes ani tá najsilnejšia krajina nedokáže sama čeliť výzvam, ako je terorizmus, migrácia, klimatické zmeny alebo udržanie ekonomického rastu. „Jednoznačne patríme medzi slobodné, demokratické a úspešné krajiny. Máme priateľov, máme spojencov. Máme ľudí z 28 štátov, ktorí v prípade potreby sú pripravení za našu bezpečnosť položiť život. Nie sme sami,“ povedal Kiska.

Prezident pripomenul aj spoločnú deklaráciu, ktorú podpísal spolu s predsedom parlamentu a predsedom vlády. V nej potvrdili, že členstvo v Aliancii je základom našej bezpečnosti. „Zaviazali sme sa, že budeme presadzovať také kroky, ktoré túto bezpečnosť budú posilňovať,“ dodal.

To, že občania majú už 15 rokov tie najlepšie bezpečnostné garancie, nie je podľa neho samozrejmosťou.

Zdroj: webnoviny.sk