Hlava štátu v meste diskutovala so študentmi, starostami aj občanmi. 

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Prezident Kiska sa v Krtíši zaoberal aj rómskou problematikou

Hlava štátu v meste diskutovala so študentmi, starostami aj občanmi. 

VEĽKÝ KRTÍŠ – Prezident Andrej Kiska počas štvrtkovej (28.3) návštevy Veľkého Krtíša absolvoval diskusiu so študentmi gymnázia aj so starostami a primátormi okresu, či návštevu spoločnosti, ktorá vyrába cestoviny. Podľa hovorkyne Mestského úradu Eriky Grega, prezidenta privítal aj primátor mesta Dalibor Surkoš. "Po krátkej diskusii v kancelárii primátora sa hlava štátu presunula do kancelárie komunitného centra menšín, ktoré pôsobí vo Veľkom Krtíši už niekoľko rokov a venuje sa rómskej problematike," uviedla.

Prezidentovou zastávkou bolo Gymnázium A. H. Škultétyho, kde ho čakala debata so študentmi. Po nej sa stretol so starostami okresu. Zastavil tiež u výrobcu cestovín, v spoločnosti, ktorá zamestnáva asi 80 ľudí.  "Primátor s prezidentom okrem iného debatovali aj na tému nezamestnanosti v okrese, ale i v meste, ktorú sa však v posledných rokoch darí aj vďaka zahraničným investorom znižovať," priblížila ďalej hovorkyňa mesta.

Primátor podľa nej spomenul aj stav ciest, ktorý je v tomto okrese v nevyhovujúcom stave. Hovoril tiež o nutnosti vybudovať rýchlostnú cestu R7.

Zdroj: TASR