Aj Žilina sa zapája do Hodiny Zeme.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Žilinská balustráda sa v sobotu ponorí do tmy

Aj Žilina sa zapája do Hodiny Zeme.

ŽILINA – V sobotu 30. marca sa Slovensko po desiaty raz zapojí do najväčšej svetovej kampane na ochranu planéty Hodina Zeme. Presne o 20:30 hod. na hodinu zhasnú svetlá významných svetových metropol vrátane Žiliny. Do tmy sa ponorí Katedrála Najsvätejšej Trojice, Burianova veža, Farské schody i Mestské divadlo v Žiline.

Projekt Hodina Zeme nie je len o zhasínaní svetiel na jednu hodinu. Má spojiť všetkých tých, ktorí si uvedomujú dôležitosť ochrany našej planéty a zároveň svoju silu niečo zmeniť. Zapojením sa do tohto projektu Žilina potvrdzuje, že hrozba klimatických zmien nám nie je ľahostajná. „Každý z nás sa môže pridať k miliónom ľudí na celom svete, ktorí v sobotu vyjadria, že im záleží na prírode. Je veľa možností ako žiť ekologicky. Stačí, ak začneme oveľa viac dbať na šetrenie energie vo svojom okolí, prestaneme plytvať pitnou vodou, prípadne si zvolíme ekologickejší spôsob prepravy. Veľakrát sa stáva, akoby sme sa ani neuvedomovali dopad, ktorý spôsobíme, čo i len vyhodeným plastovej fľaše v lese či zbytočným svietením v miestnostiach, v ktorých sa nenachádzame,“ uviedol žilinský primátor Peter Fiabáne.

Do Hodiny Zeme sa možno zapojiť aj online kampaňou, ktorá má za cieľ upozorniť, že pokiaľ nezmeníme svoje správanie, neprežijeme. Pridať sa môže každý, kto v sobotu 30. marca o 20:29 hod., teda tesne pred okamihom, kedy zhasnú svetové i slovenské metropoly, zverejní na Facebook či Instagram čisto čierny obrázok s odkazom:  Túto hodinu vypínam #MojaHodinaZeme #Connect2Earth.  

Slovensko sa ku kampani pripája od roku 2010, od roku 2012 aj Žilina. Minulý rok projekt
podporilo 188 krajín.

Zdroj: mesto Žilina