Poriadok podľa poslancov zefektívni priebeh zasadnutí a stanovuje presné pravidlá rokovania. Primátor materiál odmieta podpísať.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Primátor Rimavskej Soboty chce rozbiť nový rokovací poriadok

Poriadok podľa poslancov zefektívni priebeh zasadnutí a stanovuje presné pravidlá rokovania. Primátor materiál odmieta podpísať.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Mestskí poslanci na svojom utorkovom (26.3) zasadnutí schválili nový rokovací poriadok mestského zastupiteľstva (MsZ). Zároveň zrušili doteraz platný rokovací poriadok z roku 2003. „Doterajšie znenie rokovacieho poriadku pokladáme za zastarané. Vzhľadom na potreby vniesť do rokovania MsZ nové postupy, je potrebná zmena,“ uviedol poslanec a predkladateľ návrhu Roman Vaľo.

Nový rokovací poriadok podľa neho zefektívni priebeh zasadnutí MsZ a stanovuje riadne a presné pravidlá rokovania. „Doteraz platný poriadok nespĺňal tieto požiadavky a v dôležitých otázkach rokovania MsZ dával nejasné a nejednoznačné výklady, čo viedlo k jeho častému porušovaniu,“ dodal Vaľo.

 

Podľa slov primátora Jozefa Šimka je však nový rokovací poriadok zlý. „Ja vám ručím za to, že na najbližšom zasadnutí zastupiteľstva vám komplet celý materiál totálne rozbijem. Zdravo a rozumne uvažujúci poslanec s týmto nemôže súhlasiť. Ja to nepodpíšem a na najbližšej schôdzi vám vysvetlím, prečo,“ adresoval primátor zástupcom občanov. Konktrétne výhrady k novému rokovaciemu poriadku však neuviedol.

 

Zdroj: TASR

Foto: teraz.sk