Najneskôr tak môžu občania urobiť v piatok počas úradných hodín.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Vybaviť si voličský preukaz pred druhým kolom volieb je stále možné

Najneskôr tak môžu občania urobiť v piatok počas úradných hodín.

BRATISLAVA – Už najbližšiu sobotu 30. marca 2019 čaká Slovensko druhé kolo prezidentských volieb. Pre tých, ktorí nebudú v tom čase v mieste trvalého pobytu je ešte stále možné vybaviť si voličský preukaz, s ktorým môže volič hlasovať v ktoromkoľvek okrsku na Slovensku. Pripomína to Ministerstvo vnútra SR. Občania môžu o preukaz požiadať obec, v ktorej majú trvalý pobyt. Buď osobne alebo prostredníctvom splnomocnenej osoby. Najneskôr tak môžu urobiť v piatok (29. 3.) počas úradných hodín.

Pre občanov opäť funguje infolinka, na ktorej môžu klásť otázky k voľbám. Na čísla 02/ 4859 2317, 02/ 4859 2312 sa obyvatelia dovolajú každý pracovný deň v čase od 7.30 h do 15.30 h. Vo volebnú sobotu bude infolinka fungovať počas celého dňa až do uzavretia volebných miestností.

Druhé kolo volieb prezidenta SR sa bude konať v čase od 7.00 h do 22.00 h. Voliči budú svojimi hlasmi rozhodovať medzi dvoma kandidátmi Zuzanou Čaputovou a Marošom Šefčovičom.

Zdroj: TASR