Lídri troch koaličných strán otázku predčasných volieb podľa premiéra Petra Pellegriniho ani neotvorili. Predseda Smeru Robert Fico na ne nevidí dôvod.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Pellegrini: Predčasné voľby zatiaľ nebudú

Lídri troch koaličných strán otázku predčasných volieb podľa premiéra Petra Pellegriniho ani neotvorili. Predseda Smeru Robert Fico na ne nevidí dôvod.

"Nevidím žiadny dôvod na predčasné voľby. Je zodpovednosťou politikov ísť ďalej, máme funkčnú koalíciu, čo vidno na aktuálnej schôdzi,“ povedal v utorok popoludní.. „Mali by sme dotiahnuť toto volebné obdobie do samého konca, teda do marca 2020,“ dodal Fico, ktorý tak reagoval na dopoludňajšiu količnú radu troch vládnych strán - Smer, Most-Híd a SNS.

"Parlament je plne funkčný, ideme schvaľovať zákony," uviedol Fico. Pellegrini zároveň avizuje, že rokovania koalície budú ešte pokračovať. "Dnes ešte nemá nikto z nás oprávnenie informovať o záveroch Koaličnej rady. Tém, ktoré sú na stole, je veľa. Výsledky sú staré otvorené, netlačte ma do nejakého vyjadrenia," povedal Pellegrini.

Koaličná rada sa zišla v utorok ráno, po pár hodinách rokovanie prerušili, zasadalo poslanecké grémium a potom koalícia v rokovaní pokračovala. Vo vládnej trojke je napätie pre návrhy z dielne SNS aj pre Dohodu o obrannej spolupráci s USA. SNS dohodu s Američanmi odmieta, zvyšok koalície hovorí, že by sa o nej rokovať malo, a že ešte nie je dohodnutý finálny text.

Koalícia rokuje aj o voľbe kandidátov na ústavných sudcov, ktorých má voliť parlament na začínajúcej sa schôdzi. Vládne strany zatiaľ dohodu na menách nemajú, otázny je aj spôsob voľby, teda či bude tajná alebo verejná. Ústavní sudcovia sa majú voiť tretieho apríla 2019.

- rom -