• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Vo veku 52 rokov zomrel spevák Dan Nekonečný

Populárny spevák Daniel "Dan" Nekonečný zomrel vo veku 52 rokov. Šoumena, speváka a tanečníka našli mŕtveho zdravotníci v jeho dome v pražskej časti Řeporyje. Jeho telo podľa portálu blesk.cz našli v kúpelni. 

„Môžeme potvrdiť, že sme na ulicu Na Vrchu na žiadosť Polície Českej republiky v utorok po 11.00 h vyslali koronera k úmrtiu muža," informovala hovorkyňa pražskej záchranky.

Na mieste zasahovali aj hasiči. „Okrem kriminálky sú tam aj hasiči. Podľa všetkého museli do domu vniknúť násilím. Na mieste je aj pani, ktorá Danovi chodila upratovať," povedal pre blesk.cz človek, ktorý bol v blízkosti spevákovho domu. 

Líder českej kapely Šum svistu bol známy vždy usmievavým vystupovaním. Na koncertoch preferoval extravagantné kostýmy najmä v žltej farbe, ktorú mal často aj namaľovanú na tvári. Na hlave nosieval čelenku s perami tak ako Indiáni a oči si zakrýval nápaditými okuliarmi.

Okrem speváckej kariéry pôsobil aj ako herec. Spoločne s Bolkom Polívkom a Zuzanou Stivínovou si zahral napríklad v komédii Eliška má ráda divočinu.

Jozef Kmeťo