Ústav srdcových a cievnych chorôb v Banskej Bystrici postaví nový pavilón za deväť miliónov eur.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Stredoslovenskí srdciari budú mať nové ambulancie

Ústav srdcových a cievnych chorôb v Banskej Bystrici postaví nový pavilón za deväť miliónov eur.

 

BANSKÁ BYSTRICA – Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (SÚSCCH) v Banskej Bystrici rozšíria. Stavba nového Preventívno-ambulantného a diagnostického centra v susedstve ústavu si vyžiada deväť miliónov eur a ukončená má byť v polovici roku 2020. "Srdcovo-cievne ochorenia sú jednou z najčastejších príčin úmrtí občanov Slovenska. Je preto dôležité, aby si všetky zariadenia, ktoré na liečenie týchto chorôb v krajine máme, zachovali špičkové postavenie. Preto je nutné naďalej do nich investovať," povedal pri príležitosti pondelkového poklepania základného kameňa tejto stavby premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

 

Výstavbu nového Preventívno-ambulantného a diagnostického centra SÚSCCH privítala aj ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nom. Smeru-SD). "Pri nástupe do funkcie som povedala, že mojim cieľom je, aby každý človek na Slovensku mal možnosť konzultácií v špičkovom diagnostickom centre. Stavba takéhoto centra nám k takémuto cieľu pomôže," uviedla.

 

Podľa riaditeľa SÚSCCH Juraja Frajta, objekt ústavu má len desať rokov, ale za ten čas evidujú enormný nárast činností. Nové centrum bude mať preto za úlohu rozšíriť ambulantné činnosti a zriadiť pracovisko počítačovej tomografie a magnetickej rezonancie. V pôvodných priestoroch ústavu vznikne navyše pracovisko jednodňovej chirurgie a denný stacionár, čím sa zvýši lôžková kapacita zariadenia.

 

Zdroj: TASR

Foto: pamatihodnosti.sk