Týkať sa má údajného zneužívania maloletých dievčat. O prípade prehovorila pre Denník N už dospelá Katarína. " />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Na tábor Chachaland podala prokurátorka trestné oznámenie

Týkať sa má údajného zneužívania maloletých dievčat. O prípade prehovorila pre Denník N už dospelá Katarína.

BRATISLAVA – Po medializovaných informáciách a bližšom oboznámení sa s prípadom sexuálneho zneužívania maloletých dievčat v detskom tábore ChaChaLand prokurátorka trestného odboru Generálnej prokuratúry SR uložila Krajskej prokuratúre Bratislava pokyn na začatie trestného stíhania.

Potvrdila hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová s tým, že generálna prokuratúra vníma tieto delikty veľmi citlivo a komplexne sa im venuje.  „Jednou z hlavných úloh prokuratúry na tento rok je aj vypracovanie zhodnotenia rozhodovacej činnosti orgánov činných v trestnom konaní a súdov v prípade trestných konaní vedených za trestné činy sexuálneho charakteru spáchané na deťoch, súčasťou ktorého nepochybne bude aj návrh viacerých systémových opatrení,“ uviedla Predajňová.

Podľa jej slov od roku 2013 pôsobia na všetkých stupňoch prokuratúry prokurátori-špecialisti, ktorý sa zaoberajú práve touto trestnou činnosťou.

O údajnom sexuálnom zneužívaní hovorila pre Denník N už dospelá Katarína. Podľa nej sa tak dialo v detskom tábore ChaChaLand v rokoch 2003 až 2006. Za páchateľa označila vedúceho Romana P., ktorý tieto tvrdenia odmieta. Médiá zároveň písali aj o jeho komunikácii s iným neplnoletým dievčaťom na tému sexuálnych fotografií.