Cieľom je vyzvať obyvateľov podpísať petíciu na odvolanie ministerky pôdohospodárstva SR Gabriely Matečnej. Jazdu ukončia iba deň pred prezidentskými voľbami.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Protestujúci farmári opäť vyrazili naprieč Slovenskom

Cieľom je vyzvať obyvateľov podpísať petíciu na odvolanie ministerky pôdohospodárstva SR Gabriely Matečnej. Jazdu ukončia iba deň pred prezidentskými voľbami.

BRATISLAVA – Iniciatíva poľnohospodárov počas pondelka 25. marca pokračuje v protestoch farmárov a vyráža z centrály v Gyňove na protestnú jazdu na koňoch smerom do Bratislavy. Cieľom je vyzvať obyvateľov Slovenska k podpísaniu petície na odvolanie ministerky pôdohospodárstva SR Gabriely Matečnej. O nečakanom a netradičnom proteste informovali farmári z Iniciatívy až v nedeľu (24.3) neskoro večer na svojej stránke na sociálnej sieti. „Petíciu na odvolanie ministerky Matečnej sme odovzdali 21. marca 2019 na Úrade vlády SR spolu s iniciatívou My sme les a lesníckou výzvou Odmietame. K tejto výzve sa pripojili aj iné iniciatívy. Ďalším cieľom tejto protestnej jazdy je vyzvať občanov na verejné zhromaždenie, ktoré sa uskutoční 29. marca 2019, t. j. v piatok, o 17:00 hod. pred Úradom vlády SR v Bratislave. Vo výzve bol uvedený tento dátum ako čas odchodu ministerky Matečnej z kresla,“ uviedli farmári v udalosti.

Farmári obhajujú ďalšie protesty tým, že Matečná podľa nich docielila, že slovenskí farmári skončili protestujúci a na kolenách pod mostom SNP v Bratislave. „Potravinová sebestačnosť Slovenska je 37 %. Pani ministerka nerešpektuje rozhodnutia súdov a kryje subvenčné podvody. Slovensko sa počas jej vlády v kresle ministerstva ocitlo na chvoste produkcii krajín EÚ, potravín s názvom ‚slovenské‘. Európska komisia konštatovala pri svojej poslednej decembrovej kontrole, že takýto stav, aký je na Slovensku, v iných krajinách neexistuje,“ tvrdia farmári.

Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná bola podľa Iniciatívy poľnohospodárov tou osobou, ktorá z pozície šéfky Slovenského pozemkového fondu podpísala zmluvy obvinenej „grófke“ Roškovej a mala by za to niesť trestnoprávnu zodpovednosť. 

Zdroj: webnoviny.sk