K tragédii prišlo v noci z piatka na soboru. V dome na Záhradnej ulici bývajú v prevažnej miere Rómovia.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

V Trebišove uhorel v bytovke iba 15-mesačný chlapec

V sobotu nadránom okolo pol štvrtej ráno začal horieť byt v Trebišove na Záhradnej ulici. V štvorizbovom byte, kde bolo celkovo 18 ľudí, boli v jednej izbe, kde začalo horieť, rodičia a tri deti.

"Dievča začalo kašľať, tak som vstala a zbadala som, že horí," hovorí Valentína Tancošová, ktorá bola v horiacej izbe. Zobudila muža i deti a utekali von. V štvorizbovom byte bolo údajne 18 ľudí. Vo vnútri však zostal 15-mesačný chlapček. "Išla som späť dnu, ale už som ho nevidela pre veľký dym a plamene," dodáva mama chlapčeka.

Jeho nevládne telo našli privolaní hasiči. "Podľa doterajších zistení požiar vznikol pravdepodobne od horiacej sviečky a rozšíril sa do ďalších izieb bytu," konštatovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Ako ďalej dodala, tak policajný vyšetrovateľ v Trebišove začal trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia. Bytový dom preventívne evakuovali. V bytovke býva asi 60 ľudí. Nateraz ich prichýlili ich príbuzní. Ak to bude nevyhnutné, mesto ich dočasne ubytuje v skladoch civilnej ochrany.

- rom -