Slovenská národná strana proti skoršiemu koncu vlády neprotestuje.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Premiér Pellegrini nevylúčil možnosť predčasných volieb

Slovenská národná strana proti skoršiemu koncu vlády neprotestuje.

Bratislava - Premiérovi Petrovi Pellegrinimu sa nepáči, že vládna koalícia sa začína odkláňať od priorít. Rád by síce priviedol krajinu k termínu riadnych parlamentných volieb, ale pripustil, že sa to nemusí podariť. Bol by totiž rád,  aby jeho kabinet pracoval odborne a profesionálne.

"Pevne verím, že ešte máme čo ponúknuť a želal by som si voľby v marci 2020. Ale pre mňa je dôležitejšie poskytovať kvalitný a profesionálny výkon a slúžiť ľuďom. A ak sa to nebude dať, tak silou-mocou, len s cieľom zachovať si moc a funkciu, zostať až do marca 2020 vo vláde nie je to najlepšie pre Slovensko," povedal Pellegrini.


Vo vládnej koalícii je podľa neho po ľudskej stránke všetko v poriadku, ale zdá sa mu, že sa začína odkláňať od priorít. "A ja si takto vládnutie, ktoré prestáva mať znaky vysokej profesionality a odbornosti, z dlhodobého hľadiska predstaviť neviem," uviedol.


Od koaličných partnerov premiér očakáva, že budú k vládnutiu a Slovensku pristupovať profesionálne a že ministri si budú plniť svoje úlohy. "Že budú krajinu posúvať dopredu a že z nej nebudeme robiť trhací kalendár a plniť si svoje sny a túžby," poznamenal Pellegrini. Pokiaľ vláda nebude fungovať profesionálne, odborne a nebude riešiť problémy ľudí, treba sa podľa premiéra zamýšľať, ako ďalej.

Koalícia má na stole viacero sporných bodov, napríklad otázku daní, voľby kandidátov na ústavných sudcov, ale aj finančnej pomoci od Spojených štátov na modernizáciu vojenských letísk. Rokovať o nich má koaličná rada.

Počas víkendu koaličná Slovenská národná rada vyhlásila, že ak premiér Pellegrini usúdi, že predčasné voľby sú tým najlepším riešením, tak tento návrh podporí.

 

Zdroj: TASR

Foto: teraz.sk