Mladým páchateľom hrozí až desaťročný pobyt za mrežami. Jeden z nich sa vydával dokonca za policajta.

 
" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Michaela vylákala cez internet intímne fotky a potom mužov vydierali

Mladým páchateľom hrozí až desaťročný pobyt za mrežami.

 

KOŠICE – Polícia v Košiciach obvinila z vydierania 19-ročnú Michaelu R. a 24-ročného Daniela K. (24) z okresu Banská Bystrica a 23-ročného Bruna M. z okresu Malacky. Zároveň spracovala podnet na väzobné stíhanie tejto trojice. Prípad sa týka vydierania prostredníctvom sociálnych sietí, kde je prvotný kontakt poškodeného a páchateľov na sociálnych sieťach so sexuálnou tematikou. 

Trestná činnosť súvisí s vydieraním pomocou sociálnej siete, kde sú počas komunikácie cielene vyžiadané fotografie intímneho charakteru. Po zaslaní týchto fotografií je poškodený telefonicky kontaktovaný neznámou osobou, ktorá sa predstaví ako pohoršený rodič s odôvodnením, že vo veci bude podané trestné oznámenie, respektíve vec bude postúpená médiám.

 

Za finančnú náhradu navrhne neoznámenie veci polícii alebo stiahnutie oznámenia. "Následne do deja vstupuje osoba vydávajúca sa za policajta, ktorý potvrdzuje reálnosť oznámenia pre výmenu fotografií intímneho charakteru s neplnoletou osobou, pričom údajný policajt odporučí možnosť dohody s oznamovateľom, ktorej predmetom je stiahnutie oznámenia za finančnú náhradu, ktorá má byť následne prevedená na poskytnuté číslo bankového účtu," uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.  

Obvinených zadržala polícia v utorok (19. 3.) v Banskej Bystrici a Lučenci. Vykonala u nich osobné prehliadky, domové prehliadky na miestach ich prechodného pobytu a taktiež prehliadky osobných vozidiel, ktoré používali.

 

V prípade dokázania viny hrozí trojici trest odňatia slobody na štyri až desať rokov. Podľa hovorkyne ide o latentnú trestnú činnosť, ktorá je rozsiahla a a prebieha na celom území Slovenska.

 

Zdroj: PZ SR