Nosnou témou 11.ročníka podujatia je Iné deti – iné školy.

 
" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Pod Tatrami odštartuje konferencia Učíme pre život

Nosnou témou 11.ročníka podujatia je Iné deti – iné školy.

 

POPRAD – Pod Tatrami sa v piatok 22. marca 2019 začne trojdňová konferencia pod názvom Učíme pre život. Podľa Martina Kríža z neziskovej organizácie Indícia ide o najväčšie odborné podujatie pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o vzdelávanie. „Každoročne prináša inšpirujúce príbehy, ukážky dobrej praxe, nápady na inovácie, a hlavne stretnutia a diskusie všetkých zainteresovaných strán. Od učiteľov, riaditeľov škôl cez mimovládne organizácie až po poslancov či pracovníkov štátnych inštitúcií,“ uviedol. 

 

Hlavná téma 11. ročníka konferencie je Iné deti – iné školy. Poukazuje na to, že existuje mnoho škôl, ktoré sa snažia robiť veci inak, a aj to, že deti sú iné. Nielen v porovnaní s predchádzajúcou generáciou, ale aj jeden od druhého sa odlišujú viac ako predtým. Keďže už menej ľudí šablónujeme a pripúšťame inakosť,“ ozrejmil Kríž, ktorý je zároveň programový riaditeľ konferencie.

 

Na tradičnom podujatí, ktoré sa bude v Poprade konať až do nedele 24. marca, vystúpi takmer 100 rôznych rečníkov nielen zo Slovenska. Porovnanie slovenského štátneho vzdelávacieho programu s inými krajinami prinesie riaditeľ Inštitútu vzdelávacej politiky Michal Rehúš. Príde aj už tradičná rečníčka Janette Motlová, riaditeľka Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie. Pracovníčky ústavu certifikovaných meraní vzdelávania účastníkom priblížia iný pohľad na gramotnosť. Vystúpia aj traja finalisti súťaže Učiteľ Slovenska. „Obrovský poklad sa však skrýva aj v množstve menších príspevkov učiteľov a riaditeľov zo slovenských škôl či z neziskového sektora,“ uzatvára Kríž.

 

Zdroj: TASR

Foto: ucimeprezivot.sk