Diskusiou chcel porovnať priority a prezentovať vízie oboch kandidátov o kreslo hlavy štátu.

 
" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Šefčoviča sklamal nezáujem Čaputovej o spoločné diskusie, podľa nej sa v debatách stretnú

Diskusiou chcel porovnať priority a prezentovať vízie oboch kandidátov o kreslo hlavy štátu.

 

PREŠOV – Kandidát na prezidenta Maroš Šefčovič je sklamaný z nezáujmu svojej protikandidátky Zuzany Čaputovej o spoločné diskusie pred druhým kolom volieb. Povedal to tlačovej konferencii v Prešove. "Naplánované boli viaceré mediálne a odborné diskusie, na ktoré sme boli pozvaní. Tak ako som pochopil, viaceré z nich boli odmietnuté, takže sa vlastne nekonajú. Je to škoda, lebo práve počas týchto posledných dní som veril, že budeme diskutovať o jednotlivých prioritách, víziách a dáme ľuďom všetky potrebné informácie, aby sa mohli správne rozhodnúť," skonštatoval Šefčovič.

 

Prezidentský kandidát je sklamaný z toho, že nezáujem protikandidátky neumožňuje diskusiu a možnosť porovnania priorít. "V prvom kole mi chýbala diskusia o programe, teraz, keď sme už v kampani len dvaja, máme oveľa viac času, mediálneho priestoru, aby sme mohli prezentovať svoje vízie, priority, aby si jednoducho ľudia mohli porovnať, kto s čím prichádza, a aby si mohli vybrať z ponuky, ktorú prezentujem," uviedol Šefčovič.

 

"S pánom Šefčovičom nás čaká množstvo diskusií počas najbližších dní. Už v sobotu (23. 3.) sa stretneme v Sobotných dialógoch. V pondelok (25. 3.) v diskusii Denníka N. V utorok (26. 3.) diskutujeme v hlavnom vysielacom čase v komerčnej televízii. V stredu (27. 3.) na RTVS a ešte nás čaká aj diskusia na TA3. Myslím si, že na nedostatok príležitostí diskutovať sa sťažovať nemôžeme," uviedol Čaputovej reakciu v oficiálnom stanovisku jej volebný štáb.

 

Podľa prieskumu agentúry Median SK pre verejnoprávnu RTVS, ktorý zverejnil denník Sme, v druhom kole by v prezidentských voľbách vyhrala Zuzana Čaputová so ziskom 60,5 percenta. Maroša Šefčoviča by volilo 39,5 percenta. Čaputovú by podľa prieskumu podporili hlavne mladší ľudia s vysokoškolským vzdelaním. Starší vo veku 65 a viac rokov a voliči s maturitou by volili skôr Šefčoviča.

 

Zdroj: TASR, sme.sk

Foto: čas.sk