Ihneď po jeho schválení odsúhlasili aj prvú a najdôležitejšiu zmenu.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Rimavskosobotskí poslanci prelomili veto primátora a schválili rozpočet

Ihneď po jeho schválení odsúhlasili aj prvú a najdôležitejšiu zmenu.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Mestskí poslanci na svojom mimoriadnom zasadnutí opätovne schválili rozpočet mesta na aktuálny rok. Prelomili tak veto primátora Jozefa Šimka, ktorý rozpočet nepodpísal so zdôvodnením, že je proti rozvoju mesta a ohrozí viaceré investičné akcie. Ohrozená podľa neho môže byť napríklad zamýšľaná rekonštrukcia bývalého internátu na Školskej ulici, vybudovanie toboganu v rekreačnej oblasti Kurinec či pokračovanie obnovy námestia pri pošte. Kritizoval tiež poslancami znížený rozpočet pre Technické služby mesta a nedostatočný objem financií na zamýšľanú výstavbu kontajnerovej školy na rómskom sídlisku Dúžavská cesta. Rozpočet je už však definitívne platný. „Mám taký pocit, že je to taká politická hra, ale rešpektujem,“ reagoval na tento krok primátor.

Poslanci ihneď po schválení rozpočtu odsúhlasili aj jeho prvú zmenu. Podľa slov poslanca a predsedu finančnej komisie Michala Demetera je jednou z najdôležitejších zmien, ktorú zapracovali, a to dofinancovanie výstavby toboganu v rekreačnej oblasti Kurinec. „V pôvodnom rozpočte na to bolo naplánovaných 20.000 eur, mimo už podpísaných zmlúv. Zistili sme potom, že podľa výkazu a výmeru treba na dostavanie až 90.000 eur,“ vysvetlil Demeter.

Ďalšou zmenou bolo podľa jeho slov dofinancovanie výstavby fontány v mestskej záhrade, kde bola podobná situácia ako pri tobogane. Rozpočet mesta Rimavská Sobota na aktuálny rok ráta s celkovými príjmami viac ako 18 miliónov eur.

Zdroj: TASR