Vyšetrovateľ v Revúcej začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Majiteľom ukradli z pivnice lyžiarsku výstroj

Vyšetrovateľ v Revúcej začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody.

 

Doposiaľ neznámy páchateľ sa v dobe od 11.marca do 14. marca, vlámal do pivnice bytového domu na ulici Vladimíra Clementisav Revúcej. Z pivnice ukradol 2 páry lyžiarok značky Scarpa čierno-zelenej farby a oranžovo-zelenej farby a 2 páry lyží značky Atomic červeno-bordovej farby a značky Hagen zeleno-bielej farby aj s viazaním. Poškodeným majiteľom krádežou vznikla škoda odhadnutá na viac ako 2300 eur.

 

Nie je vylúčené, že ukradnuté lyže a lyžiarky bude chcieť páchateľ predať. „V prípade, že Vám niekto ponúkne na predaj lyže a lyžiarky uvedených značiek, ktoré sú na fotografiách, oznámte to polícii. Ak by si ich niekto kúpil a vedel by, že boli ukradnuté, dopustil by sa trestného činu,“ konštatovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

 

Polícia teda žiada občanov, aby pomohli pri vyšetrovaní tejto krádeže a akékoľvek informácie, ktoré by viedli k vypátraniu ukradnutých vecí a k popisu páchateľa, môžu oznámiť na linku tiesňového volania č. 158, osobne na ktoromkoľvek útvare PZ, alebo prostredníctvom facebookovej stránky Policajného zboru.  

 

Zdroj: PZ SR