Okrem znásilnenia je obvinený aj z ďalších troch trestných činov a hrozí mu až desať rokov väzenia.
Žena sa zachránila napísaním lístočka.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Násilníka z Bulharska chytili až po znásilnení ženy v hoteli

Okrem znásilnenia je obvinený aj z ďalších troch trestných činov a hrozí mu až desať rokov väzenia.
Žena sa zachránila napísaním lístočka.

BANSKÁ BYSTRICA – Príbeh ako zo zlého akčného filmu zažila mladá Banskobystričanka. Tú na stretnutie
vylákal Bulhar (33) s trvalým pobytom na Slovensku. Autom prišla do podzemnej garáže nákupného centra, kde zaparkoval aj on na svojom aute. Približne po troch hodinách jej násilím vzal kľúče od jej auta a donútil ju k tomu, aby nasadla do jeho vozidla. „Poškodenú následne vozil po Zvolene. Počas toho ju bil päsťou, ťahal ju za vlasy a pod hrozbou násilia jej vzal mobil,“ priblížila vážnu situáciu banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Večer sa muž vrátil do obchodného centra, kde ju nechal zamknutú vo svojom aute, bez mobilu a bez možnosti odísť. Jej auto preparkoval z podzemnej garáže na parkovacie miesto v blízkosti nákupného centra. „Po tom ju odviezol na Donovaly, kde zabezpečil ubytovanie v hoteli,“ dodala Faltániová.

Počas registrácie hostí recepčnou žena využila nestráženú chvíľku a na pulte sa jej podarilo nechať lístok, na ktorom bol rukou napísaný text: „Prosím pomôžte mi, volajte políciu, som tu násilím, bojím sa, mám strach! Pomôžte mi! Hneď na to sa obaja presunuli na izbu hotela. Aj napriek jej nesúhlasu ju v izbe znásilnil. V tom čase už recepčná volala na políciu a pod zámienkou zlého parkovania, ich policajti vylákali von z hotela, kde muža zatkli. Bulhar skončil v cele. Vyšetrovateľ Bulhara obvinil zo znásilnenia, lúpeže, obmedzovania osobnej slobody a neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Sudca ho okamžite poslal do väzby. „Za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody na 5 až 10 rokov,“ uzavrela policajná hovorkyňa.