Gejza Berky bol známym rómskym aktivistom. Náhla smrť prišla ráno, priamo na obecnom úrade.

 
" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

V Janiciach poznačilo volebný deň úmrtie

Gejza Berky bol známym rómskym aktivistom. Náhla smrť prišla ráno, priamo na obecnom úrade.

JANICE – V Janiciach v Rimavskosobotskom okrese poznačila začiatok sobotného volebného dňa smutná a nepríjemná udalosť. Približne tridsať minút pred otvorením volebnej miestnosti skolaboval predseda volebnej komisie, 57 - ročný aktivista, Gejza Berky. Len pred nedávnom pracoval na projekte ekobrikiet pre chudobných. V pláne mal osloviť predstaviteľov okolitých samospráv aj kompetentných a docieliť, aby sa v projekte, ktorý sa osvedčil, pokračovalo.

"V predchádzajúcom volebnom období bol mojim zástupcom. Veľmi ma mrzí, čo sa stalo. Je to šok pre dedinu aj pozostalých, ktorým vyjadrujem úprimnú sústrasť," povedala starostka Janíc, Marta Martinovicsová.

Nad úmrtím Berkyho vyjadril ľútosť aj splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz. "Je mi to veľmi ľúto, bol to môj osobný priateľ a veľmi pracoval pre rómsku komunitu," uviedol Ravasz v diskusnej relácii RTVS O päť minút dvanásť. 

Gejza Berky skonal na tamojšom obecnom úrade. Podľa slov starostky už v minulosti mával problémy so srdcom. Prekonať mal tri infarkty. Smutná udalosť voľby v Janiciach neohrozila a riadne zvolili nového predsedu volebnej komisie.


Zdroj: as,zb, My Novohrad