Pre incident v obci Medzany (okr. Prešov) moratórium trvá do 23:15 hod. Hnutie OĽaNO vyzvala svojho obecného poslanca, aby sa vzdal mandátu, keďže narušil priebeh volieb.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Voľby sa skončili aj neskončili

Drvivá väčšina volebných miestností zavreli, no vo dvoch sa ešte volí. V Malackách budú do 22:35 kvôli chýbajúcemu členovi komisie a v Medzanoch (okr. Prešov), kde opitý poslanec miestneho zastupiteľstva (OĽaNO) Anton Vaňo zobral volebnú urnu a na ulici ju hodil o zem, a tá sa rozsypala. Voľby v obci prerušili na hodinu a 15 minút, preto moratórium bude trvať do 23:15 hod.

Hnutie OĽaNO okamžite reagovalo na incident a vyzvalo poslanca, ktorý kandidoval za ich stranu, aby sa vzdal mandátu. "Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) odsudzuje čin poslanca obecného zastupiteľstva obce Medzany Antona Vaňa, ktorý hrubým spôsobom narušil priebeh volieb prezidenta SR. Takéto správanie nie je hodné poslanca obecného zastupiteľstva, preto ho vyzývame, aby sa bezodkladne vzdal poslaneckého mandátu," uviedol hovorca hnutia Matúš Bystriansky.