Zároveň vzdeláva sestry v právnych témach.

 
" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Projekt Poďakuj sestre motivuje zdravotný personál

Zároveň vzdeláva sestry v právnych témach.

Bratislava – Už piaty ročník projektu "Poďakuj sestre" umožňuje pacientom vyjadriť podporu zdravotníckym pracovníkom na Slovensku. Nad týmto ročníkom prebrali záštitu Ministerstvo zdravotníctva SR, Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek a Žilinský samosprávny kraj.

„Projekt umožňuje pacientom napísať svoje poďakovanie na ďakovný lístok v partnerskej nemocnici i vypísaním ďakovného elektronického formulára na webe podakujsestre.sk. Samotní pacienti tak stimulujú personál, čo sa im vracia v podobe toho, že personál robí svoju prácu ochotnejšie a zmysluplnejšie, keďže je takýmto spôsobom motivovaný," priblížil projektový manažér Komory pre medicínske právo – Medius Pavol Boka.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek odovzdávala každému zdravotníckemu zariadeniu zapojenému do projektu e-learningové kreditové vzdelávanie pre zdravotnícky personál.

Zároveň projekt vzdeláva sestry aj o právnych témach týkajúcich sa ich povolania a práv pacienta. Ako Boka dodal, právne vzdelaný zdravotnícky pracovník dokáže obmedziť riziká a škody a vytvoriť pre pacienta bezpečné prostredie. "Ľudský prístup vyvoláva v pacientovi vďačnosť za jej starostlivosť. Sestra, ktorá má pozitívnu spätnú väzbu od pacienta, sa stále viac identifikuje so svojím povolaním a je ochotná v ňom ďalej rásť," uzavrel.

Do projektu je v súčasnosti zapojených takmer 30 nemocníc a ďalších zariadení a súčasťou je aj súťaž pre tých, ktorí napíšu poďakovanie. Každý mesiac budú vyžrebovaní a ocenení traja pacienti.
 

Zdroj: TASR