Posledná rozlúčka so slávnou speváčkou má byť v sobotu 23. marca v Rokycanoch pri Plzni.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Brat Věry Bílej plánuje veľkolepý pohreb

Posledná rozlúčka so slávnou speváčkou má byť v sobotu 23. marca v Rokycanoch pri Plzni.

PRAHA – Veľkolepá slávnosť na rozlúčku so zosnulou sestrou Věrou Bílou († 64) chystá v Rokycanoch jej brat Ladislav Giňo (55). V rozhovore pre český Blesk priznáva, že aktuálne ešte nevie, odkiaľ zoberie na to peniaze. „Všetci súrodenci sme si už volali a  sme sa, že to bude pravý veľký rómsky pohreb, pretože Viera si to zaslúži,“ uviedol Ladislav v rozhovore.

Podľa informácií agentúry Romata sa má posledná rozlúčka konať v sobotu 23. marca v Rokycanoch v Kostole Sv. Anny o 10.40 hod. Pochovaná má byť vedľa syna a otca Karola Giňu. Práve Ladislav Giňo sa dozvedel o úmrtí sestry ako prvý z rodiny. „Ráno som bol v posilňovni, doma bol iba chlapec. Hneď mi volali, že mám návštevu - políciu, tak som sa ponáhľal domov. Vôbec ma nenapadlo, čo mi môžu chcieť. A keď mi to oznámili, bola to rana. Skoro som spadol na zem,“ hovorí vo svojej spovedi brat zosnulej speváčky.

Podľa lekára jej zlyhalo srdce, ktoré mala oslabené aj pre silnú cukrovku a astmu. Zomrela prakticky hneď po prevoze do nemocnice. „Veľmi sa tešila na comeback, hoci sa cítila veľmi unavená,“ uzavrel Ladislav pre český Blesk.

Věra Bíla bola považovaná za nekorunovanú kráľovnú rómskej hudby nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku. Známou sa stala spoločnou piesňou Ó maňo spolu so skupinou Vidiek. Napriek hudobným úspechom prepadla gamblerstvu a posledné roky bývala na ubytovni prakticky bez finančných prostriedkov. Tento mesiac sa mala vrátiť späť na pódia spolu s mladým rómskym spevákom Janom Bendigom.

-rom-