Peter z Michaloviec (21) si náklonnosť svoje milej (18) chcel doslova vybiť. Keď si jej lásku nezískal údermi, zašiel ešte ďalej.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Z lásky ju bil. Skončil bez lásky a za mrežami

Peter z Michaloviec (21) si náklonnosť svoje milej (18) chcel doslova vybiť. Keď si jej lásku nezískal údermi, zašiel ešte ďalej.

MICHALOVCE – Dal jej na výber ako z lacného románu – Láska alebo smrť. V nedeľu skoro ráno volala mladá 18-ročná slečna na políciu, že na parkovisku pred obchodným domom na ňu jej „priateľ“ mieril pištoľou a vulgárne jej nadával. „Následne nasadli do auta, ktoré zamkol a počas jazdy ju niekoľkokrát udrel do hlavy,“ opísala hrozivý prípad košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Peter však zašiel ešte ďalej. Dievčine sa vyhrážal dokonca zabitím so slovami: „Keď ma nebudeš ľúbiť, zabijem teba i seba“. Podľa Ivanovej počas jazdy na ňu stále mieril zbraňou, opakovane sa jej vyhrážal zabitím, a bránil jej zavolať mobilom pomoc. „Potom ju odviezol naspäť pred obchodné centrum v Michalovciach, kde jej opätovne vulgárne nadával a vyhrážal sa jej zabitím, a z miesta aj s vozidlom odišiel,“ dodala Ivanová.

Slečna ešte v šoku obratom zavolala políciu. Keďže Peter mal mať pri sebe zbraň, tak okamžite po ňom vyhlásili pátranie v celom Košickom kraji. „Podozrivý muž sa včera sám prihlásil na polícii. Bola vykonaná prehliadka motorového vozidla, avšak zbraň ani iné stopy zaistené neboli. Muž na držanie zbrane nemá povolonie,“ uviedla Ivanová.

Mladíka Petra na základe zaistených dôkazov i tak obvinili z prečinu nebezpečného vyhrážania. „Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a zároveň bude spracovaný podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ uzavrela Ivanová.

- rom -