Zdravotný stav známej rómskej speváčky Věry Bílej (64) sa včera večer výrazne zhoršil. Vo vážnom stave ju previezla záchranka do Fakultnej nemocnice v Plzni. Informáciu priniesol ako prvý český bulvárny denník Blesk.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Kolaps Věry Bílej (64): Speváčku odviezla záchranka! Je vo vážnom stave!

PLZEŇ - Už na novembrovej projekcii dokumentu Posledná nádej Věry Bílej sa rómska umelkyňa dostavila na vozíčku a v zlom zdravotnom stave. Bola síce schopná chodiť, ale robilo jej ťažkosti, a tak jej musel niekto neustále asistovať. Pomáhal jej najmä synovec. Věra Bíla podľa Blesku bojuje s veľmi silnou cukrovkou.

Krátko pred kolapsom natočila klip so spevákom Jánom Bendigom, ktorý sa pokúša o jej ďalší hudobný comeback. Jednu dobu to vyzeralo, že sa Věra Bílá stane najznámejšou českou speváčkou v zahraničí. Na súkromnom koncerte zaspievala Billovi Clintonovi (72) a mnohokrát vypredala celej koncertné sály, napríklad Kráľovskou operu v Madride alebo newyorskú Carnegie Hall. Nekorunovanú kráľovnú rómskej hudby však tvrdo zasiahla smrť syna, manžela a nakoniec ju na dno stiahlo gamblerstvo. Kvôli tomu sa zadĺžila a skončila sama na ubytovni.