Najlepší kamaráti farbu pleti vôbec nevidia, hoci oči majú v poriadku.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Dvaja malí chlapci sú hitom internetu

Najlepší kamaráti farbu pleti vôbec nevidia, hoci oči majú v poriadku.

KENTUCKY - Príbeh dvoch päťročných kamarátov z Kentucky si získal pozornosť státisícov ľudí na sociálnych sieťach. Mama blonďavého Jaxa zverejnila na Facebooku príbeh, ako jej syn trval na vojenskom strihu vlasov podľa vzoru svojho kamaráta Reddyho. „Jax trval na rovnakom účese ako mal Reddy. Už sa nevedel dočkať pondelka, aby videl, ako si ich učitelia v škole budú pliesť,“ uviedla mama Jaxa.

„Ak toto nie je dôkaz, že nenávisť a predsudky sú niečo, čo sa iba umelo učíme, tak už neviem, čo by to mal byť. Jediný rozdiel, ktorý Jax videl, bol zostrih vlasov,“ dodala Jaxova mama.

Podľa servera The Telegraph povedala, že je rada, že ľudia môžu aspoň na chvíľu vidieť očami malých detí svet, v ktorom neriešia rasizmus a predsudky. Podobne nadšený bol aj otec malého Reddyho.

„Deti majú nevinnosť, ktorú my občas strácame. Keby sme mohli časť z nej získať späť, bolo by to skvelé,“ povedal spravodajskému serveru Reddyho otec Kevin Weldon.

Reddy má ešte staršieho brata Enocka, obaja sa narodili v Afrike. Keď mali dva a štyri roky, adoptoval ich pastor Kevin Weldon a jeho žena Debbie z Louisville. „Moji synovia nevyzerajú ako ja, ale napriek tomu sme rodina,“ povedal Weldon.


 

AS

Zdroj: BBC/ Telegraph