V obci s 3640 obyvateľmi je aktuálne škôlka iba pre 24 detí. Nová škôlka bude podstatne väčšia aj s jedálňou, kuchyňou a ihriskom. Detí z okolítých obcí prijímať nebudú.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

V Kecerovciach rozšíria škôlku, zamestnajú až 14 učiteliek

V obci s 3640 obyvateľmi je aktuálne škôlka iba pre 24 detí. Nová škôlka bude podstatne väčšia aj s jedálňou, kuchyňou a ihriskom. Detí z okolítých obcí prijímať nebudú.

Nový objekt postavia medzi triedami kontajnerového typu a murovanou budovou existujúcej školy. Škôlka bude dvojpodlažná s valbovou strechou a kapacita sa rozšíri o 140 detí. „Je to také tiché prostredie, dá sa povedať aj bezpečné. Myslím, že sme vybrali dobré miesto," povedal starosta Miroslav Galas-Zaufal.

Ako spresnil, niektoré deti v predškolskom veku navštevujú škôlky v okolitých obciach, prípadne žiadnu. „Zatiaľ nemáme dopyt z iných obcí, ani sme to nechceli predbiehať. Čakali sme, či sa to všetko schváli. Ale podľa mňa z okolitých obcí nebudeme môcť brať deti, lebo v Kecerovciach máme veľmi veľa detí, ktoré čakajú na nástup do škôlky," dodal starosta.

Stavebné práce majú byť ukončené do konca tohto kalendárneho roka, dodávateľ by ich ale chcel stihnúť už do začiatku nového školského roka. Nová škôlka bude potrebovať aj nových zamestnancov, prácu v nej nájde zhruba 14 učiteliek a niekoľko asistentov, kuchárky či upratovačky.

Projekt za 900 tisíc eur je realizovaný v rámci Operačného programu Ľudské zdroje Európskej únie. Spolufinancovanie zo strany obce predstavuje päť percent a poskytovateľom je Ministerstvo vnútra SR.

V súčasnosti žije v Kecerovciach takmer 3640 obyvateľov. Do katastra spadajú aj tri rómske osady, v ktorých žije až 3310 obyvateľov rómskej národnosti.

 

Zdroj: TASR, JS

Foto: kamsdetmi.sk