Po tom, čo ĽSNS odmietli na mestskom úrade, narýchlo našli náhradné priestory.

 
" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Kotlebovci skončili v kine

Po tom, čo ĽSNS odmietli na mestskom úrade, narýchlo našli náhradné priestory.

 

MARTIN - Ľudová strana Naše Slovensko pôvodne avizovala stretnutie s predsedom strany v zasadačke mestského úradu v Martine. Primátor Ján Danko to však odmietol a podujatie zakázal. Napriek tomu k stretnutiu ich sympatizantov prišlo. Najprv zišli na námestí pred úradom a potom v kine Strojár.

 

 

Hoci protifašistickí aktivisti avizovali živú reťaz na protest, nakoniec sa nekonala. Podľa Jána Petráša, ktorý aktivistov mobilizoval, uviedol, že je rád, že primátor nájom mestskej zasadačky zrušil. Fašisti tak dostali jasný odkaz. V Martine, centre národnej kultúry Slovákov našli zabuchnuté dvere. A akokoľvek sa teraz budú fašisti tváriť, tento symbolický odkaz Martinčanov hovorí jasnou rečou: v Martine nie ste vítaní,“ uviedol Petráš.

 

Predseda ĽSNS Marián Kotleba nerozumie prečo bolo pôvodné miesto primátorom odrieknuté. „Naozaj nechápem, z akého zákonného dôvodu môže primátor zrušiť legálne zaregistrovanému prezidentskému kandidátovi objednané a zaplatené priestory,“ povedal Kotleba s tým, že považovali emailovú komunikáciu s mestom za dôležitú a záväznú s tým, že v ostatných mestách na takéto problémy nenarazili.

 

Stretnutie ĽSNS v Martine bude mať dohru aj na mestskom zastupiteľstve. Jedným z bodov rokovania mestských poslancov má byť práve aj to, prečo mesto najprv povolilo a následne zakázalo zhromaždenie v mestskej zasadačke.

 

JS

Foto: martin.sk