Vybrané súboru alebo aj jednotlivci môžu získať až 60 000 eur na jeden projekt.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Ministerstvo kultúry dá jeden a pol milióna na folklór

Vybrané súboru alebo aj jednotlivci môžu získať až 60 000 eur na jeden projekt.

BRATISLAVA  - Ministerstvo kultúry prostredníctvom projektu „Folklór – duša Slovenska“ podporí aktivity v oblasti tradičnej slovenskej kultúry. Profesionálne i neprofesionálne folklórne telesá či individuálny ľudoví umelci sa tak môžu uchádzať o finančnú podporu. Celková investícia do tohto kultúrneho dedičstva bude jeden a pol milióna eur.

Ministerka kultúry Ľubica Laššáková (Smer-SD) sa vyjadrila, že slovenský folklór je výrazný fenomén, ktorý prechádza z generácie na generáciu. „Toto umenie môžeme bez akýchkoľvek pochýb nazvať dušou Slovenska, pretože je to autentické zrkadlo života slovenského národa naprieč storočiami. Určite si však zaslúži výraznejšiu podporu štátu, ako tomu bolo doposiaľ," vysvetlila Laššáková.

Folklórne subjekty sa môžu uchádzať o podporu až do výšky 60 000 eur, pričom musia daný projekt spolufinancovať do výšky piatich percent. Všetky projekty sa však musia uskutočniť od 1. júna 2019 do 30. mája 2020. Rozhodovať o nich budú príslušné odborné komisie. Viac informácii uvádza na svojom webe Fond na podporu umenia.

 

Zdroj: TASR

Foto: gymzv.sk