Už onedlho, 16. marca budeme voliť v prvom kole prezidenta Slovenskej republiky.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Ak prídete voliť prezidenta zo zahraničia, iba pas nepostačí

Už onedlho, 16. marca budeme voliť v prvom kole prezidenta Slovenskej republiky.  K urnám pustia členovia volebných komisií každého plnoletého slovenského občana s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj bez neho. Pokiaľ žijete v cudzine, a rozhodnete sa prísť na Slovensko voliť, musíte si okrem pasu priniesť aj vyhlásenie o trvalom pobyte v cudzine.

 

Jeho vzor zverejnilo Ministerstvo vnútra na svojom webe. Ak čestné vyhlásenie o trvalom pobyte v cudzine nebudete mať so sebou, cestu na Slovensko ste merali zbytočne ak urne vás nepustia.
„Okrsková volebná komisia takéhoto voliča dopíše do zoznamu voličov, čo zaznamená v jeho slovenskom cestovnom doklade, a čestné vyhlásenie o trvalom pobyte v cudzine pripojí k zoznamu voličov. Potom okrsková volebná komisia vydá voličovi hlasovací lístok a prázdnu obálku s odtlačkom úradnej pečiatky obce," uvádza sa na webe ministerstva.


Ak v prvom kole prezidentských volieb 16. marca ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postúpia doň prví dvaja. V oboch kolách sa bude hlasovať ako zvyčajne od 7.00 h do 22.00 h. Voľby budú stáť viac ako 12,7 milióna eur.
 

Aktuálny zoznam prezidentských kandidátov v abecednom poradí:

Béla Bugár

Zuzana Čaputová

Martin Daňo

Štefan Harabin

Eduard Chmelár

Marian Kotleba

Milan Krajniak

František Mikloško

Robert Mistrík

Maroš Šefčovič

Róbert Švec

Bohumila Tauchmannová

Juraj Zábojník

Ivan Zuzula
 

 

Zdroj: TASR

Foto: kocovce.sk