Český seriálový hit rozoberá aj zložité témy, akými sú neznášanlivosť či xenofóbia.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Most! čoskoro aj v slovenskej televízii

Český seriálový hit rozoberá aj zložité témy, akými sú neznášanlivosť či xenofóbia.

Na slovenské obrazovky ho uvedie súkromná televízia JOJ, čo prezradil riaditeľ TV JOJ Marcel Grega na Facebooku. Aktuálne ho vysiela Česká televízia, kde ho sleduje takmer 1,7 milióna divákov.

Seriál v Česku vyvolal veľký ohlas, keď otvorene ale s nadhľadom otvára kontroverzné i tabuizované témy. Charakter seriálu tvorí príbeh Ľudka, ktorý má problémy nielen v práci ale aj v osobnom živote. „Luďka veľmi charakterizovať nechcem. Svoj názor na neho samozrejme mám. On je trochu debil, takže si myslím, že by to mohla byť postava dosť obľúbená,“ hovorí jeho predstaviteľ - herec Martin Hofmann.

Režisér Ján Prušinovský sa vyjadril, že Most je čisto robotnícke mesto a práve preto má svoju nezameniteľnú filozofiu. „Vizuálne je úplne unikátne, pretože vyrástlo na zelenej lúke počas niekoľkých rokov ako náhrada za zbúraný starý Most. Keď som tam prišiel prvýkrát, zarazilo ma, akú má človek o tom meste predstavu a aká je skutočnosť. Nie je veľa miest, kde sa snúbi krásna príroda s rýdzo socrealistickou architektúrou,“ dodal.

 

 

Zdroj: HNONLINE.SK

Foto: aktuality.sk