Prevádzkovatelia sociálnych sietí a veľkých webov by mali rozumnejšie dohliadať na ich obsah.

" />
  • 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Popieranie holokaustu na internete bude sledovať štát

Prevádzkovatelia sociálnych sietí a veľkých webov by mali rozumnejšie dohliadať na ich obsah.

Bratislava – Šéf rezortu spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) oznámil, že pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu má Ministerstvo spravodlivosti SR  v pláne apelovať na prevádzkovateľov sociálnych sietí a veľkých webstránok, aby rozumne dohliadali na ich obsah.

Zdôraznil, že je nemysliteľné aby niekto v dnešnej dobe popieral, čo sa stalo v koncentračných táboroch. „Rezort spravodlivosti sa bude snažiť urobiť maximum, aby sa eliminovali podobné prejavy aj na internete," uviedol minister.

Touto témou sa zaoberal aj na stretnutiach, ktoré v uplynulom týždni absolvoval v Izraeli. Ozrejmil, že so zriadenou špeciálnou jednotkou chce ísť podobnou cestou aj izraelský rezort spravodlivosti. Počas cesty navštívil aj izraelské múzeum holokaustu Jad va-šem. V tejto súvislosti doplnil, že hlavne mladším ročníkom treba pripomínať, aby sa zaujímali o históriu a poučili sa z nej.Nenávistné prejavy nepatria do vyspelej spoločnosti," zdôraznil.

Vyjadril sa, že Medzinárodný deň obetí holokaustu má verejnosti pripomenúť predovšetkým utrpenie šiestich miliónov židovských a pol milióna rómskych obetí ale samozrejme aj ostatných obetí vyvražďovania.
Nezabúdajme na túto temnú stránku histórie, aby sa nič podobné už nikdy nezopakovalo,doplnil Gál.

Ešte v minulom roku Karol Ambra z piešťanskej židovskej komunity pripomenul, že ideológia fašizmu sa netýkala len Židov, ale postihovala všetkých demokraticky zmýšľajúcich ľudí, bez ohľadu na farbu pleti, či vierovyznania. Napríklad aj Rómov. „Fašizmus prenasledoval každého, kto sa mu nebol ochotný podrobiť. Vraždil a likvidoval Židov, Cigáňov, politických odporcov, mrzákov, homosexuálov, jednoducho všetkých, ktorí z akéhokoľvek dôvodu nezodpovedali Hitlerovej ideológii o nadradenom národe,“ dodal.

 

Zdroj: TASR